Tábor 2015 - HRANIČÁŘŮV UČEŇ

Čtrnáct dní uteklo jako voda a bohužel je to zase za námi. Dětská fantasy tematika Hraničářova učně inspirována prvními čtyřmi díly stejnojmenné dvanáctidílné ságy byla zvolena velmi citlivě a dětem se opravdu líbila. Někteří účastníci přijeli dokonce připraveni a knihy měli přečtené. Kdo však zpočátku nevěděl, o co půjde, o nic nepřišel. Celým táborem děti provázelo čtení úryvků ze zmíněných knih a zábavně zpracovaná stínová divadla v podání vedoucích. Právě stínovky si děti velmi oblíbily, a přestože byly nepovinné, chodily na ně s nadšením i ti starší...bylo to něco jako pohádka na dobrou noc :-)

Celotáborovým příběhem nás provázel hraničář Halt, který děti naučil mnoho zajímavých věcí, jako je vrhání nožů, střelba z luku či z kuše, hod oštěpem, střelba z praku a podobně. Nesmíme zapomenout ani na ostatní učitele našich malých hraničářů, kteří je učili sebeobraně s mečem a rytířské etiketě (Horác), diplomacii a obecné etiketě (Paulina), chovu koní a znalosti přírodnin (Ulf), psaní brkem a šifrování (Nigel), kuchařským dovednostem a rozdělávání ohně (Chubb). Všichni se naučili mnoho užitečných věcí a doufám, že je hned tak nezapomenou. Za svou snahu byli odměněni glejtem hraničáře a štříbrným dubovým listem při slavnostním obřadu. 

Kromě jednotlivců byly samozřejmě odměněny i jednotlivé družiny podle svého snažení a spolupráce v průběhu celého tábora. Všichni byli neskutečně vyrovnaní, ale vyhrát mohl jen jeden. Jen jeden oddíl si odvezl ceny za první místo, ale svou bojovností jste se stali vítězi všichni!!!!

Bylo to krásných čtrnáct dní v úžasném prostředí s tlupou skvělých lidí ;-) Letos jsme měli všeho moc, moc dětí, moc vedoucích, moc jídla a pití, moc sluníčka a tepla a hlaaavně moc zábavy. Bylo to celkem šílené, ale musím říct, že tak hodné děti jsme už dlouho na táboře neměli. Byli jste naprosto skvělí a báječní. 

Těším se na mnoho dalších takových táborů s Vámi ;-) 

                Janiczka