Tábor 2018 - STAROVĚKÝ EGYPT

Ve druhé polovině července se děti na Starých Hamrech přenesly do statého Egypta, do doby božstev, otroků, nomarchů a faraonů.
 
První polovinu se děti i vedoucí museli potýkat s nepřízní bohů, kteří na nás všechny seslali silné deště a bouřky. Období jsme však ustáli, aniž bychom slevili z připraveného programu. Stále se něco dělo a využívali jsme každé chvilky bez deště (někdy i s deštěm). Občas se nám počasí zvrhlo v průběhu hry....jak už to však bývá, nejvíce to odskákali vedoucí, kteří byli na svých stanovištích nepřipraveni, a tak promokli až na kůži. Děti byly stále v suchu :-) A ty deštivé chvíle? Využívali jsme je zejména k hrám v jídelně, při nichž jsme se vzájemně seznamovali, získávali nové informace a podobně. Užili si to nejen děti, ale také vedoucí, kteří po nocích pilně připravovali kvízové otázky, statistiky k soutěži Pět proti pěti a pravidelně drželi noční hlídku a kontrolovali hladinu potoka i kaluží. 
 
V druhé půli tábora se na nás bohové usmáli a vysvitlo sluníčko, které už svítit nepřestalo. Během dvou dní se nám podařilo usušit veškeré mokré prádlo a velice rychle vyschl i plac a okolní louky. Nic nám nebránilo dohrát ty nejlepší hry a posunout se tak v bodovacích tabulkách. Jak už nám naše odchované děti několikrát ukázaly, umí perfektně držet při sobě a soupeření pro ně není to nejdůležitější... mnohem důležitější je užít si to SPOLEČNĚ. A to také dělali. Poprvé v historii vyhrály děti souboj proti vedoucím v míčích. A že nám daly pořádně na frak! Vyhrály s dvojnásobným počtem bodů. 
 
A vítěz celotáborové hry? No přece ti nejlépe sehraní a nejsnaživější... letos zcela právem vyhrál čtvrtý oddíl, který vedl tabulku od samého začátku tábora. Gratulujeme všem, i těm poraženým. Úsilí všech bylo velké a hlavní je, že jsme si to užili.
 
Poslední den je vždy smutný, ale pozitivní je, že za rok jsme tu zas!!! Už teď se na všechny těšíme.
Janiczka