Tábor 2016 - HOLUBINKY

Zcela netradičně jsme se na Starých Hamrech ocitli až na samém konci prázdnin - na čtvrtém turnuse. V tuto dobu už bývá léto téměř u konce a noci jsou chladné, zato je dříve tma a můžeme si naplno užít noční hry. Ke konci léta jsou také lesy plné všelijakých hub a jinak tomu nebylo ani na našem táboře.
 
Společně jsme se přenesli do podivuhodné vesničky jménem Holubinky, která si žila svým vlastním životem, měla svá pravidla, spousta věcí zde byla opačně a hlavně, vše bylo divné, šílené, avšak zábavné. 
 
Hlavním úkolem holubinkovských obyvatel rozdělených do šesti významných rodin bylo získání prapodivných hub pro své zahrádky, které museli samozřejmě udržovat, zkrášlovat a vystavovat na obdiv svým sousedům. V rámci her získávaly rodiny nápovědy, které jim pomáhaly určit místo výskytu jednotlivých druhů hub. Občas se také stalo, že některý člen rodiny narazil při výpravě na houbu, která byla zcela jedinečná a zatím nebyla vůbec známá. Takovou houbu pak mohla rodina pojmenovat a samozřejmě ji musela zanést do našeho Atlasu hub, aby byla známá pro další generace žijící v Holubinkách a jejich okolí. 
 
S postupujícím časem se zahrádky rodin rozrůstaly až do doby, kdy nadešl čas odhalit houbové tajemství. Po rozřezání první nožičky jsme zjistili, že se uvnitř nachází červík... podobní červíci byli i ve všech dalších houbách. Články červíků mohly být na konci tábora vyměněny za peníze, které pak obyvatelé Holubinek použili při "hazardních" hrách. O konečném pořadí skupin měly rozhodnout právě výsledky sázení, avšak rodiny navzájem nečekaně spolupracovaly, domluvily se, a proto se umístily na stejném místě. Skvělá spolupráce svědčí o tom, že s námi na Hamry jezdí úžasné děti, které umí bojovat, ale také spolupracovat :-)
 
K životu v Holubinkách samozřejmě patřilo také dobrodružné přespání uprostřed přírody, celodenní výprava za krásami okolí a hlavně...letos jsme měli i JEŽÍŠKA :-)
 
Všichni se už moc moc těšíme na příští rok.
Janiczka